MIT: Makijaż permanentny wygląda nienaturalnie

Jeden z najczęstszych mitów dotyczących makijażu permanentnego jest związany z czasami, gdy ta dziedzina na świecie dopiero się rozwijała. Kiedyś pigmentację wykonywało się na przykład głębiej, skutkowało to nienaturalnymi kolorami, między innymi niebieskim. Z kolei w przypadku ust często wyjeżdżało się poza czerwień wargową, aby powiększyć optycznie usta, co w rezultacie prowadziło do nienaturalnego efektu.

Dzisiaj posiadamy większą wiedzę na temat zachowania się pigmentów w skórze oraz opracowano wiele technik, aby makijaż permanentny wyglądał naturalnie, a kolor był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Jeśli wybierzesz godny zaufania salon makijażu permanentnego, będziesz wyglądać wspaniale, a efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.

MIT: Makijażu permanentnego nie można usunąć

Makijaż permanentny powszechnie kojarzy się z tatuażami, jednak do obu zabiegów używa się innych produktów i co najważniejsze, innej metody pigmentacji. Przy makijażu permanentnym kolor jest wtłaczany płytko w górne warstwy skóry właściwej. Z powodu rogowacenia naskórka pigment z czasem zanika, a także nadaje się do wcześniejszego usunięcia przy użyciu lasera lub removera.

MIT: Makijaż permanentny zastąpi klasyczny makijaż

Makijaż permanentny oczu, ust i brwi istotnie może sprawić, że malowanie przy użyciu klasycznych kosmetyków nie będzie potrzebne. To zależy jednak od typu urody i preferencji co do makijażu klientki.

Świetnym przykładem będą brwi. Makijaż permanentny na naturalnych gęstych brwiach w zupełności wystarczy, aby efekt był zadowalający. Natomiast gdy klientka lubi na co dzień malować się mocniej, makijaż permanentny może posłużyć jako wzór do malowania sobie brwi na co dzień.

FAKT: Zabieg mikropigmentacji jest bolesny w minimalnym stopniu

Podczas zabiegu mikropigmentacji można zastosować żel relaksujący, dzięki czemu proces ten nie jest bolesny. Może jednak budzić dyskomfort, co zależy od indywidualnej wrażliwości. W żadnym wypadku nie jest to jednak dyskomfort trudny do zniesienia.

MIT: Makijażu permanentnego nie trzeba poprawiać

Każda skóra ma inne właściwości i właśnie to decyduje o trwałości mikropigmentacji. Wraz ze złuszczaniem się naskórka pigment będzie stopniowo zanikał, co wiąże się z koniecznością dopigmentowania raz na rok lub co parę lat, w zależności czy wybierzemy pigment o delikatnym składzie, czy zawierający mocniejsze składniki.

FAKT: Po zabiegu może pojawić się opuchlizna

Po wykonaniu makijażu permanentnego może pojawić się czasowa opuchlizna i zaczerwienienie. To normalna reakcja po zabiegu, która utrzymuje się przez około 24 godziny. Nie jest to jednak przeszkodą, aby zaraz po zabiegu pójść do pracy czy spotkać się ze znajomymi.

MIT: Naturalne brwi będą zgolone lub usunięte przed zabiegiem

Niestety wiele klientek obawia się tej praktyki. Już was uspokajam — naturalne włoski zostają i nie będziemy się ich pozbywać, ponieważ nie jest to konieczne. Ponadto makijaż permanentny wygląda o wiele lepiej z naturalnymi włoskami. Możliwe będzie jedynie podgolenie jednorazową golarką pojedynczych włosków, które rosną poza obszarem pigmentacji.

MIT: Możemy powiększyć usta makijażem permanentnym

Usta oczywiście będą optycznie wydawać się większe z powodu podkreślenia, ale zabieg należy wykonać tylko na obszarze czerwieni wargowej. Niepoprawna jest praktyka wyjeżdżania poza naturalną linię ust, gdzie znajdują się pory. Dlaczego? Ponieważ kolor wygojonego pigmentu na porach będzie znacząco odbiegał kolorem od wygojonego pigmentu na ustach.

MIT: EYELINER po wygojeniu pozostanie kruczoczarny

Kolor czarny podany pod skórę, w momencie zamknięcia się skóry podczas procesu gojenia, zostaje przykryty warstwą naskórka. Naskórek nie jest przezroczysty, a co za tym idzie, pigment będzie widoczny dla nas pod skórą, która nie jest transparentna. Optycznie spowoduje to widzenie koloru w odcieniu grafitu, ciemnej szarości, lub antracytu.

MIT: Można rozjaśnić usta makijażem permanentnym

Nie wykonujemy bardzo jasnych odcieni na ustach z kilku powodów. Między innymi jest to znikomy efekt przy poprawnej pigmentacji. W przypadku mocniejszej pigmentacji w kolorach jasnych zawarta w pigmentach biel tytanowa będzie utrzymywać się nawet przez dziesiątki lat. Najczęściej pigmentację wykonuje się w podobnym tonie do ust klientki, aby uzyskać jedynie poprawę kształtu lub o ton, czy dwa tony ciemniejszy odcień od naturalnych ust, co da bardziej wyrazisty efekt.

FAKT: Pielęgnacja pozabiegowa jest bardzo ważna

Moja praca to 50% sukcesu. Pozostałe 50% to twoja pielęgnacja w domu, aż do momentu całkowitego wygojenia się obszaru pigmentacji. Bardzo ważne jest stosowanie się do moich zaleceń w celu najlepszego efektu. 

FAKT: Po odpadnięciu strupków kolor nie jest zachwycający

Tak, to prawda. Miejsce po odpadnięciu strupków na ciele jest bladoróżowo-fioletowe. Podobnie wygląda to na brwiach. W przypadku ust kolor również może nie być wyrazisty, ponieważ potrzebuje około dwóch lub trzech tygodni, aby się ustabilizować. W całości od dnia zabiegu na ostateczny efekt musimy poczekać około miesiąca.