Nie jestem pewna efektu — czy można umówić się na konsultację?

Oczywiście, wizyta może się odbyć przed pigmentacją, jak i w dniu pigmentacji. Konsultacja polega na wykluczeniu przeciwwskazań, konsultujemy kształt, kolor i intensywność makijażu permanentnego. Omawiamy też wiele innych aspektów dotyczących makijażu permanentnego. Wszystko to podczas obszernego wywiadu. Chciałabyś konsultacje przeprowadzić przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego? Napisz do mnie, umówimy się na termin. Czas konsultacji wynosi około 15 minut.

Czy będzie robiony rysunek wstępny przed zabiegiem?

Rysunek zostanie wykonany kredką. Wycieniowany, oraz precyzyjnie wykończony. Wizualizujemy kształt makijażu permanentnego, aby jak najlepiej odwzorować jego wygląd zaraz po pigmentacji. Czas wykonania rysunku wstępnego to około 30 minut do godziny.

Jak wygląda i ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Na początku wypełniasz ankietę przedzabiegową, a następnie wspólnie ją analizujemy i wykluczamy jakiekolwiek przeciwwskazania. Rozmawiamy również na temat kształtu i koloru pigmentacji. Wykonuję i omawiam szczegółowy rysunek wstępny techniczny lub wizualizację. Po tych etapach zaczynamy pigmentację.

Zabieg makijażu permanentnego trwa:

  • brwi od 2 do 3 godzin,
  • ust od 2,5 do 3,5 godziny,
  • kresek około 2,5 godziny,
  • kajal około 1 godziny.

Zabieg makijażu permanentnego trwa:

  • intimline do około 2 godzin,
  • pigmentacja brodawek do 3,5 godzin,
  • pigmentacja skóry głowy, w zależności od obszaru pigmentacji, od 2 do nawet 6 godzin.

Czy podczas zabiegu jestem bezpieczna?

Tak. Używamy jednorazowych narzędzi. Każdy artykuł jednorazowy otwierany jest przy klientce. Maszyny i stanowisko pracy pozostaje zdezynfekowane oraz zabezpieczone na nowo dla każdej klientki. Dodatkowo klientka zostaje zabezpieczona czepkiem oraz w razie potrzeby jednorazowym śliniakiem dentystycznym. Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze.

Jak mam się przygotować do zabiegu?

BRWI

Koniecznie proszę o makijaż dzienny, czyli taki, jaki robisz sobie na co dzień. Wyrysuj brwi jak zwykle. Nie farbuj włosków oraz nie wykonuj henny co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Dodatkowo kilka dni przed zabiegiem zalecam wykonanie delikatnego peelingu skóry brwi.

USTA

Zadbaj o delikatny peeling kilka dni wcześniej i nawilżenie ust przed zabiegiem. Usta do zabiegu muszą być wypielęgnowane oraz ładnie nawilżone. Nie wykonuje się pigmentacji na suchych, spierzchniętych, popękanych ustach. Jeżeli klientka ma w planach powiększanie ust kwasem hialuronowym, zalecam w pierwszej kolejności wykonanie makijażu permanentnego ust. Jeżeli powiększono usta przed makijażem permanentnym, należy wstrzymać się od zabiegu pigmentacji około 2 miesiące.

KRESKA NA OKU

Co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie używaj żadnego serum na rzęsy. Sztuczne rzęsy należy ściągnąć już tydzień przed zabiegiem. Na umówiony zabieg przyjdź z niepomalowanymi oczami.

INTIMLINE

W przypadku bardzo rzadkich włosków należy dzień przed zabiegiem ogolić miejsce pigmentacji, zachowując wzór oraz jego rozmiar odpowiadający oczekiwaniom. W przypadku bardzo gęstych włosków należy ogolić strefę intymną całkowicie. Dodatkowo zalecam w dzień pigmentacji założenie bielizny bawełnianej. W przypadku pierwszych obfitych dni miesiączki termin należy przesunąć.

PIGMENTACJA ESTETYCZNA BRODAWEK

Szczególne przygotowanie się do zabiegu nie jest konieczne. Należy natomiast zaopatrzyć się jednorazowe kompresy do domu, które należy wymieniać w swoim biustonoszu do momentu wygojenia się pigmentacji.

PIGMENTACJA DARMOWA OSÓB PRZED LUB PO CHEMIOTERAPII ORAZ OSÓB CIERPIĄCYCH NA ALOPECJĘ

Wymagane są stabilne wyniki badań oraz zgoda lekarza prowadzącego.

BEZLASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO LUB INNYCH PIGMENTACJI

Nie należy stosować samoopalaczy, opalać się w solarium ani mocno opalać się na słońcu dwa tygodnie przed zabiegiem. W przypadku ostrego słońca smarować miejsce do usunięcia kremem z filtrem +50 UV. Pamiętać należy również o niespożywaniu alkoholu dwa dni przed zabiegiem. Z kolei 24 godziny przed nie należy zażywać środków przeciwzapalnych rozrzedzających krew, takich jak ASPIRYNA czy IBUPROFEN. Dwie godziny przed zabiegiem nie pić kawy, coli ani Red Bulla.

Jak będę wyglądać zaraz po zabiegu? Czy makijaż permanentny wyklucza mnie z życia codziennego?

Makijaż permanentny zaraz po zabiegu istotnie jest troszkę przerysowany i brwi są grubsze oraz ciemniejsze, jednak nie wygląda to karykaturalnie i już w ten sam dzień można iść do pracy lub na imprezę. Może pojawić się bardzo delikatne zaczerwienienie wokół obszaru pigmentacji.

Natomiast jeśli chodzi o usta, często mogą być spuchnięte, nierówne bądź pokryte delikatnymi siniakami. Kolor ust zaraz po zabiegu jest często zniekształcony i bardziej przypomina odcienie czerwieni niż wybrany kolor. Wynika to z podrażnienia zabiegowego, które szybko schodzi — obrzęk ustępuje średnio po 24 godzinach.

Jak będę wyglądać w następnych dniach? Czy coś będzie mnie bolało?

Brwi

Brwi będą ciemniejsze, mogą sprawiać wrażenie delikatnie ściągniętych. W kolejnych dniach od zabiegu nie ma dyskomfortu bólowego. Nic nie szczypie, nie boli. Łuszczenie brwi następuje od 3 do 14 doby, w zależności od skóry, wieku oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Wtedy to ze skóry schodzi strupek wraz z kolorem. Brwi rozjaśniają się oraz zwężają. Mogą wydawać się nierówne, gdyż strupek z poszczególnych miejsc może schodzić szybciej. Następnie przychodzi okres stabilizacji pigmentu i koloru. Trwa on około 28 dni. U niektórych klientek nawet do 8 tygodni.

Usta

Ewentualna opuchlizna na ustach schodzi bardzo szybko. Z doświadczenia klientek wiem, że już kilkadziesiąt minut po zabiegu usta przestają być obrzęknięte. Do 2 godzin są znacznie mniejsze niż tuż po zabiegu. Jednak umówmy się, że mogą być delikatnie opuchnięte do 24 godzin po zabiegu. Usta już na drugi dzień robią się suche i spierzchnięte, zaczynają schodzić skórki, jakby usta były mocno przesuszone. Może wyjść opryszczka, jeśli masz tendencję. Stabilizacja pigmentu i koloru następuje w 4-8 tygodniu od zabiegu.

Jak dbać o makijaż permanentny w trakcie gojenia?

Każda klientka po zabiegu pigmentacji otrzymuje ode mnie szczegółowy informator pozabiegowy. Do tego dołączam kremy, maści oraz wszelkie niezbędne informacje. Pielęgnacja makijażu permanentnego jest jednym z najważniejszych aspektów — wpływa na efekt makijażu. Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych zapewni w pełni satysfakcjonujący efekt.

Czym jest korekta/ poprawka/ dopigmentowanie? Co dokładnie jest wykonywane na drugiej wizycie?

Druga wizyta to termin kontrolny, który jest w cenie zabiegu. Jest on obowiązkowy. Na spotkaniu oglądam efekt wygojenia i stwierdzam, czy trzeba coś jeszcze dopigmentować. Jeżeli nie będzie takiej potrzeby, uznajemy, że jesteś gotowa. Bezpłatny termin kontrolny obowiązuje 8 tygodni od pierwszego zabiegu.

W trakcie wizyty kontrolnej możemy brwi przyciemnić, wydłużyć lub pogrubić. Możemy również dopracować detale. Wszystko zależy od stanu wygojenia. Jeśli brwi wygoją się wystarczająco — nie wykonujemy dopigmentowania. Jeśli chodzi o usta, możemy je nasycić tym samym kolorem, dopracowujemy szczegóły.

Uwaga: pierwszy termin kontrolny jest w cenie, dodatkowy termin na ewentualne dopigmentowanie to koszt 50€.

Pamiętaj, że zmiana metody na brwiach czy koloru na ustach to koszt 150€, ponieważ musimy jeszcze raz powtórzyć pigmentację całego obszaru.

Czy muszę poprawiać makijaż permanentny? Co ile? Jak często?

Aby makijaż permanentny wyglądał estetycznie, co jakiś czas wykonujemy odświeżenie.
A dokładniej wtedy, kiedy makijaż permanentny zjaśnieje o około 60%. Niezależnie od czasu, jaki upłynął od ostatniego zabiegu. Zaznaczam, że klientka zawsze może liczyć na sporą zniżkę przy zabiegu odświeżenia. Raz w roku -50%, po dwóch latach lub dłużej -30% od aktualnych cen. Odświeżenie to zabieg jednorazowego spotkania. Klientka wysyła zdjęcia stanu obecnego makijażu permanentnego a linergistka ocenia jego odcień oraz intensywność.

Czy moje brwi będą niebieskie, szare lub różowe?

Wybarwienia w kolor niebieski wynikają wyłącznie z użycia zbyt ciemnego koloru, zbyt dużej ilości pigmentu w skórze oraz świadczą o zbyt głębokiej pigmentacji.

Kolor szary lub popielaty brąz są kolorami poprawnymi dla klientek o zimnym typie urody.
Często również pigmenty posiadające w składzie Carbon Black lubią ochładzać się z czasem. Nie jest to problem. Konieczne będzie po prostu użycie koloru przeciwstawnego, jakim jest kolor pomarańczowy, podczas zabiegu odświeżenia. Ocieplimy twoje brwi, położymy kolor docelowy i znów będziesz cieszyć się cieplejszym brązem.

Z kolei wybarwienia w kolory łososiowe są naturalne dla pewnego rodzaju pigmentu.
Aby uniknąć wybarwień tego typu, brwi należy po prostu odświeżać. Właściwy kolor nie znika z dnia na dzień. To postępujący proces wynikający z rogowacenia naskórka.
Na pewno sama zauważysz, że już czas odświeżyć brwi. Wtedy proszę o kontakt. Zostaniesz zapisana na najbliższy wolny termin. Neutralizacja brwi w kolorze łososiowym nie jest w moim salonie kłopotem.

Jak dokładnie będzie wyglądać cieniowanie? Czy będę mieć kwadratowe początki brwi?

Początki brwi w mojej technice są zawsze delikatniejsze, niż cała pigmentacja, stapiają się z naturalną linią włosa. Najmocniej zapigmentowana jest podstawa brwi oraz końcówka.

Jaki będę miała kolor makijażu permanentnego brwi?

Pigmentuję zgodnie z naturą. Dlatego tak ważne jest niefarbowane brwi przed zabiegiem, w sumie około 8 tygodni. Kolor makijażu permanentnego ZAWSZE jest dopasowany do subtonu skóry, według zasad kolorymetrii i zgodnie z rzeczywistym (naturalnym) kolorem włosa klientki. Kolor jest również dostosowany do rodzaju cery klientki. Nie wykonuję pigmentacji wymuszonych, zniekształconych i ciemnych.

Czy kolor ust permanentnych może być dowolny?

Docelowy kolor makijażu permanentnego na ustach może się różnić ze względu na ich początkowy, naturalny odcień. Usta chłodne pigmentujemy kolorami cieplejszymi, aby uniknąć efektu ochłodzenia ust. Natomiast naturalnego koloru ust nie można rozjaśnić.

Czy makijaż permanentny ust optycznie je powiększy?

Makijaż permanentny ust będzie wyrównywać koloryt ust, sprawiać, że będą bardziej jednolite i pełne. Prawidłową pigmentację wykonuje się wyłącznie w obszarze naturalnej czerwieni wargowej. Makijaż permanentny nie powiększa ust, nie usuwa asymetrii. Nie wyjeżdżamy poza czerwień wargową. Usta wyrównuje i modeluje się kwasem hialuronowym.

Jakich pigmentów Pani używa?

Klientka powinna być świadoma, czym będzie pigmentowana przez linergistkę oraz jakie są następstwa posiadania makijażu permanentnego. Używam dwóch rodzajów pigmentów:

TYP A

Pigmenty typu A stosunkowo szybko się wyłuszczają ze skóry i schodzą. Zwłaszcza przy skórze tłustej. Wymagają odświeżenia zazwyczaj do 12 miesięcy. Nieodświeżone pozostawiają bardzo często różowy/czerwony/łososiowy odcień.

Można je łatwo usunąć ze skóry laserem lub removerem. Skóra łatwo je wyłuszcza, organizm metabolizuje. Są to pigmenty przemijalne.

TYP B

Pigmenty typu B długo trzymają się w skórze. Wymagają odświeżenia zazwyczaj co 2-4 lata. Kolor po czasie wychładza się w odcienie szarości, a usuwanie ich ze skóry odbywa się dłużej, niż w przypadku pigmentów A. Również robi się to laserem lub removerem.

Nie ma idealnego pigmentu, ale jest na nie sposób.

Pigmenty typu A należy odświeżać w odpowiednim czasie, nie dopuszczając do wybarwień w kolory łososiowe. Z kolei pigmenty typu B – warstwowa, delikatna praca. Świadomość szarzenia. Usta permanentne utrzymują się dłużej. Klientki odświeżają makijaże co około 2-3 lata. Czas ten zależy jednak także od indywidualnych predyspozycji.

Czy makijaż permanentny można odświeżać w nieskończoność?

Skóra posiada swoje granice, również w ilości pigmentu, jaką jest w stanie przyjąć i przerobić. 🙂 Dlatego ważne jest, aby nie wykonywać często zabiegów odświeżenia. Dopiero wtedy, kiedy makijaż naprawdę zjaśnieje, a pigment naturalnie zejdzie lub stanie się szary. W niektórych przypadkach naturalnym procesem będzie rozjaśnienie makijażu permanentnego, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt głębi koloru oraz cieniowania.
Zabieg rozjaśniania warstw starego pigmentu dla naszych odświeżających się klientek jest bezpłatny. Nie wpływa on negatywnie na jakość skóry ani włosów. Poprawia natomiast walory estetyczne makijażu permanentnego.

Czy moje usta będą powiększone? Boję się przerysowania.

Będą większe jedynie zaraz po zabiegu. Makijaż permanentny NIE powiększa na stałe ust.
Wyrównanie kolorytu oraz jednolita barwa czerwieni wargowej daje efekt pełniejszych ust. Nie wyjeżdża się poza ich granicę.

Pigmentuję usta jedynie w kolorach naturalnych, takich jak róże, beże, brązy. Stonowane, niejaskrawe. Naśladujące naturę. Nie używam kolorów fuksjowych oraz czerwonych.
Kolor makijażu permanentnego ust dopasowany jest do naturalnego koloru ust. Każdy kolor na danych ustach jest wyjątkowy. Kolor docelowy definiuje Twój pierwotny kolor ust.

Czy mikropigmentacja skóry boli?

Staramy się zawsze zminimalizować niekomfortowe odczucia. Klientki nie narzekają na ból.

Czy będę mieć idealne brwi/ usta?

Będą one bliskie ideału, jednak pracujemy z żywym organizmem, a jego reakcja jest dla nas niekiedy wysoce nieprzewidywalna. Dołożę wszelkich starań, aby zgodnie ze sztuką oraz z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa wykonać pigmentację i zadbać o to, aby pigment rozłożył się jak najbardziej równomiernie, satysfakcjonując przy tym klientkę.

Czy będę mieć symetryczne brwi/ usta?

Niestety nie. Asymetria wynika z kości, mięśni oraz naszej mimiki. Makijaż permanentny to tylko kolor w skórze. Nie jesteśmy w stanie wyrównać naturalnych asymetrii. Jednak staramy się, aby była mniej widoczna.

Czy będę musiała farbować i depilować brwi?

Tak. Makijaż permanentny wykonywany jest w skórze. Nie ma wpływu na kolor i kondycję włosa. Jeśli masz jaśniejszy kolor brwi i farbujesz włosy na kolor ciemniejszy to i tak będzie trzeba farbować włoski na brwiach. Oczywiście depilacja brwi to podstawa. Depilujemy brwi do linii pigmentacji.

Na wizytę proszę przyjść punktualnie. Proszę również o nieprzychodzenie 15 minut za wcześnie, gdyż wtedy jestem w trakcie zabiegu. Proszę o zjawianie się na umówioną godzinę lub ewentualnie 5 minut później. Obowiązkiem klientki przed zabiegiem jest zapoznanie się z galerią prac oraz informatorem.